Nový postup pro rafinaci stříbra

Na základě výsledků vlastního aplikovaného výzkumu dosáhla společnost Safina, a. s., výrazného technického zdokonalení procesu rafinace stříbra. Její dosavadní rafinační kapacita tak vzrostla o více než 100 % v oblasti zpracování materiálů s obsahem stříbra, a to včetně etylenoxidového...

Na základě výsledků vlastního aplikovaného výzkumu dosáhla společnost Safina, a. s., výrazného technického zdokonalení procesu rafinace stříbra. Její dosavadní rafinační kapacita tak vzrostla o více než 100 % v oblasti zpracování materiálů s obsahem stříbra, a to včetně etylenoxidového katalyzátoru, kterého je SAFINA nyní schopna zpracovat až 750 tun vstupního materiálu za rok. Dosud dosahovala recyklace stříbra v celé České republice 100 tun ročně, nyní stoupla na více než 200 tun za rok.

Spotřeba stříbra v loňském roce vzrostla o přibližně 2-3 %, což přímo odráží situaci na světových trzích. Kromě chemického průmyslu, kde je často součástí nejrůznějších typů katalyzátorů, se stříbro spotřebovává ve sklářství, elektrotechnickém průmyslu, v lékařství a dalších oborech, včetně šperkařství a investičních nástrojů.

Zdroj: Safina

Odlitky s obsahem stříbra připravené k elektrolytické rafinaci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *