Nový akcionář v Praze

Firma Pražské služby, která se v hlavním městě stará o svoz odpadu a údržbu komunikací, má nového minoritního vlastníka. Zjistil to týdeník Ekonom. Podle výroční zprávy za rok 2010, zveřejněné v minulých dnech, drží 15,8 procenta akcií neznámá společnost Soranus Limited (zbytek firmy patří hlavnímu...

Firma Pražské služby, která se v hlavním městě stará o svoz odpadu a údržbu komunikací, má nového minoritního vlastníka. Zjistil to týdeník Ekonom. Podle výroční zprávy za rok 2010, zveřejněné v minulých dnech, drží 15,8 procenta akcií neznámá společnost Soranus Limited (zbytek firmy patří hlavnímu městu Praze). Zmíněná firma tak vystřídala společnost Codar Invest, ovládanou skupinou PPF, jež totožný akciový podíl držela v minulých letech.

Kdo stojí za firmou Soranus, která není registrována v českém obchodním rejstříku (a tudíž jde o zahraniční subjekt), není známo.

Velmi dobře informovaný zdroj potvrdil týdeníku Ekonom, že PPF svůj podíl odprodala investiční skupině Natland. Ta na sebe v posledních dnech upozornila především jako nový majoritní akcionář pražského fotbalového klubu Slavia. Skupina PPF, ani Natland však aktivitu v Pražských službách nepotvrdily.

ZISKY PRAŽSKÝCH SLUŽEB

Firma vytvořila za loňský rok rekordní zisk po zdanění ve výši 98 milionů korun.

Kromě toho disponuje nerozděleným ziskem z minulých let ve výši 398 milionů korun.

Podle návrhu představenstva předkládaného na valnou hromadu by mělo být letos rozděleno na dividendách 150 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *