Novela zákona o autovracích schválena

Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o autovracích. Novela rozšiřuje možnost využití prostředků vybraných z registračních poplatků vozidel. Umožní tak i jednorázové převedení peněz do programu Zelená úsporám, který se na podzim loňského roku dostal do osmimiliardového deficitu."Připomínám,...

Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o autovracích. Novela rozšiřuje možnost využití prostředků vybraných z registračních poplatků vozidel. Umožní tak i jednorázové převedení peněz do programu Zelená úsporám, který se na podzim loňského roku dostal do osmimiliardového deficitu.“Připomínám, že námi navrhovaná opatření jsou jednorázovým řešením a i přes tyto úpravy zůstane dost peněz na plné krytí požadavků na sběr a likvidaci autovraků,“ řekl ČTK ministr Tomáš Chalupa.


Poplatky za registraci a přeregistraci vozidel vyrobených do roku 2001 se platí od roku 2009 a směřují na účet Státního fondu životního prostředí. Ten bude na konci roku 2011 obsahovat přibližně 1,5 mld. korun. Ministerstvo životního prostředí je nyní může jednorázově převést do programu Zelená úsporám,určenému pro dotace na zateplení a ekologické vytápění rodinných domů. Množství žádostí o dotace v něm vysoko překročilo předpokládaný objem finančních prostředků a program začalo mít potíže s vyplácením dotací.

Peníze z autovraků se mohou přelít do programu Zelená úsporám, který je v totálním deficitu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *