Nové knihy

BIOTECHNOLOGICKÁ ROČENKA 2012 Oficiální portál českých biotechnologií Gate2Biotech nedávno zveřejnil Biotechnologickou ročenku 2012, která podává komplexní a věcný přehled o biotechnologických oborech ve vědě a výzkumu i v komerční sféře. Česko-anglická ročenka shrnuje aktuální zastoupení firem a...

BIOTECHNOLOGICKÁ ROČENKA 2012

Oficiální portál českých biotechnologií Gate2Biotech nedávno zveřejnil Biotechnologickou ročenku 2012, která podává komplexní a věcný přehled o biotechnologických oborech ve vědě a výzkumu i v komerční sféře.

Česko-anglická ročenka shrnuje aktuální zastoupení firem a vědeckých institucí v tzv. zelených, bílých a červených biotechnologiích. Popisuje tak celé spektrum od rostlinných a živočišných směrů přes environmentální a průmyslové zaměření až po biomedicínu a farmacii. Pro komplexní pohled představuje i přehled dodavatelů materiálu a služeb.


Každou kapitolu uvádí text shrnující historii, současný stav a výzvy oboru do budoucnosti psaný odbornou vědeckou autoritou. Následuje mapa rozdělující Českou republiku podle počtu a zaměření firem podnikajících v daném regionu a jedné ze 48 biotechnologických disciplín.

Textová část ročenky je doplněna o interaktivní digitální databázi přístupnou z www.gate2biotech.cz. Po bezplatné registraci v ní uživatelé mohou vyhledávat podle několika různých kritérií. Zdarma je dostupná pouze základní varianta, pro zobrazení plné a kompletní verze je nutné si zakoupit roční vstupenku.

MULTIMEDIÁLNÍ ROČENKA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

CENIA, česká informační agentura životního prostředí dokončila realizaci edukativního projektu Environmentální výchova – Multimediální ročenka životního prostředí. Vznikla tak jedinečná výuková pomůcka na podporu ekogramotnosti určená učitelům a žákům základních a středních škol, ale i široké veřejnosti. Projekt zahrnuje informace, obrázky, grafy a fotografie k osmi tématům: Krajina, Voda, Vzduch, Půda, Doprava, Energie, Odpady, Výroba a spotřeba.

Součástí všech kapitol je inovovaný výukový modul umožňující praktické využití metod aktivního učení. Rozšířena je také sekce pro pedagogy, která obsahuje motivační náměty a návrhy vzorových vyučovacích hodin, školních projektů a soubor pracovních listů ve vazbě na rámcové vzdělávací programy škol.

Příručka je k dispozici on-line a zdarma na adrese www.vitejtenazemi.cz

Komentáře ke článku 2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *