Nová zelená úsporám

Aktuální program Ministerstva životního prostředí Nová zelená úsporám směřuje hlavně na majitele rodinných domů - jejich zateplování, výměnu oken a dveří, výstavbu tzv. "pasivních domů" a výměnu starých neekologických kotlů za nové úsporné kotle na biomasu, plyn, tepelná čerpadla a instalaci...

Aktuální program Ministerstva životního prostředí Nová zelená úsporám směřuje hlavně na majitele rodinných domů – jejich zateplování, výměnu oken a dveří, výstavbu tzv. „pasivních domů“ a výměnu starých neekologických kotlů za nové úsporné kotle na biomasu, plyn, tepelná čerpadla a instalaci solárních panelů. Na podporu úspor energie je k dispozici letos 1,9 mld. korun, což je o jednu miliardu více než loni.

Žadatelé mohou získat na zateplení rodinného domu podporu až 55 %, na pořízení nového ekologického zdroje až 75 %. Čím víc způsobů úspory energií žadatel provede, tím vyšší podporu získá. Kombinací vybraných opatření může dosáhnout i na jednorázový finanční bonus. Nově lze získat také příspěvek na pořízení solárních systémů pro rodinné domy.

Žádosti začal Státní fond životního prostředí přijímat od dubna, přijímání ukončí buď vyčerpáním alokace, nebo nejpozději 31. října 2014. Veškeré informace zájemci najdou na www.novazelenausporam.cz, kde zároveň podají žádost. Pro žadatele budou fungovat také krajská pracoviště a call centrum.

Za dotace mohou lidé vyměnit staré neekologické kotle za nové úsporné kotle na biomasu (ilustrační foto ze strojírenského veletrhu).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *