Nová pražská ČOV

Do výběrového řízení na výstavbu nové vodní linky Ústřední čistírny odpadních vod Praha na Císařském ostrově se přihlásili tři uchazeči, a to společnost OHL ŽS, dále konsorcium firem Strabag a Hídépítö a sdružení ÚČOV Praha, ve kterém jsou společnosti SMP CZ, Hochtief CZ, Degremont a WTE...

Do výběrového řízení na výstavbu nové vodní linky Ústřední čistírny odpadních vod Praha na Císařském ostrově se přihlásili tři uchazeči, a to společnost OHL ŽS, dále konsorcium firem Strabag a Hídépítö a sdružení ÚČOV Praha, ve kterém jsou společnosti SMP CZ, Hochtief CZ, Degremont a WTE Wassertechnik. Nejnižší cenu nabídlo sdružení ÚČOV Praha – 6,22 miliardy korun bez DPH. Konsorcium firem Strabag a Hídépítö nabídlo cenu 6,45 miliardy korun bez daně a OHL ŽS 6,75 miliardy korun bez DPH.

Praha měla do konce června odevzdat k odeslání do Bruselu žádost o šestimiliardovou dotaci na tuto stavbu. První etapou bude nová vodní linka na Císařském ostrově (náklady odhadem 8,15 mld. korun). Následovat bude regenerace staré čistírny a úpravy stávajícího kalového hospodářství(2,89 mld. korun). Kalová koncovka, kvůli které se rekonstrukce čistírny vleče již mnoho let, není v projektu zahrnuta a počítá se s ní „výhledově“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *