Kategorie:
Nezařazené

Nová linka pražské čistírny se prodražila

Oproti původně plánované ceně bude nová vodní linka pražské Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově stát o zhruba 298 milionu korun víc. Největší současná pražská investice tak celkově vyjde na 6,1 miliardy korun.

Důvodem navýšení je rozšíření protipovodňových opatření z původní pětileté na dvacetiletou vodu. Požadovala to pojišťovna, která jinak nebyla ochotna novou stavbu pojistit. S rozšířenou ochranou by linka měla být schopná provozu i při povodních na úrovni dvacetileté vody a po uzavření by měla odolat i povodni ještě o půl metru vyšší, než byla ta v roce 2002.

Největší část z peněz navíc spolkly stavební práce, které stály zhruba 285 milionů korun. Dodatečné projekční práce si vyžádaly asi 8,5 milionu a na 4,7 milionu vyšlo navýšení pojistného.

Novou vodní linku, sloužící k čištění odpadních vod, musí město postavit i kvůli přísnějším ekologickým předpisům EU. Stavba začala v roce 2015, dokončena by měla být na podzim. Po uvedení do trvalého provozu plánuje město rekonstrukci stávající vodní linky.*

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *