Nová aplikace usnadní orientaci v odpadovém hospodářství v Ostravě

Městská odpadová společnost OZO Ostrava připravila novou aplikaci pro mobilní telefony, která má lidem usnadnit přístup k informacím o odpadovém hospodářství ve městě. Zájemci si ji mohou bezplatně stáhnout na webových stránkách firmy, sdělila mluvčí společnosti Vladimíra Karasová.

Aplikace by měla podle mluvčí pomoct obyvatelům města, kteří chtějí prostřednictvím mobilu vyřešit problém spojený s odpady a co nejrychleji najít potřebné informace. "Naše mobilní aplikace, jejímž úkolem je usnadnit orientaci ve službách poskytovaných OZO Ostrava, obsahuje osm sekcí vygenerovaných na základě nejčastějších dotazů a vyhledávání na našem firemním webu," uvedla Karasová.

V sekci Sběrné dvory najdou lidé informace o jejich rozmístění, provozní době a poskytovaných službách a také upřesnění, co sběrné dvory přijímají bezplatně a co za poplatek. "Na webových stránkách OZO Ostrava patří sběrné dvory k nejvyhledávanějším tématům," řekla Karasová. Prostřednictvím aplikace se lidé dozvědí také třeba informace o svozu bioodpadu. "V Ostravě totiž zimní svoz bioodpadu probíhá jednou za čtyři týdny, v létě jednou za dva. A přechod ze zimního režimu na letní občas bývá pro lidi matoucí. Aplikace přitom nabízí přehledný kalendář na několik měsíců dopředu," upřesnila Karasová.

Sekce nazvaná Kam s ním obsahuje obecné návody, kam patří jednotlivé druhy odpadu. Lidé prostřednictvím aplikace mohou dohledat i rozmístění kontejnerů na tříděný odpad. "Zatím zde lze najít info o kontejnerech na plast, papír, sklo a elektroodpad, brzy ale přibudou také kontejnery na kuchyňské oleje a textil. Ty sice OZO neobsluhuje, ale jde nám o to, aby naše aplikace přinášela občanům Ostravy ucelené informace," doplnila Karasová.

Mimo to aplikace nabízí například informace spojené s prodejem kompostu a substrátu včetně provozní doby kompostárny nebo podrobnosti o provozu Reuse centra či komerčních službách OZO Ostrava pro občany.

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down