Nigerijská firma mění elektronický odpad na solární svítilny

Nigerijská firma přišla na způsob, jak přeměnit elektronický odpad na solární svítilny. Její výrobky budou mít nižší dopad na životní prostředí.

Zakladatele společnosti Dozieho Igweila myšlenka napadla, když zjistil, že v zemi existuje poptávka po levných, na místě vyráběných elektronických výrobcích. V Nigérii pro ně ale scházely součástky.

"V tu chvíli jsme si všimli, že... pokud využijeme elektronický odpad, snížíme výrobní náklady i náklady na prodej, a to nás přivedlo tam, kde jsme dnes," řekl agentuře Reuters Igweilo.

Cílem společnosti je získávat 70 procent materiálu z elektronického odpadu. Firma Quadloop recykluje lithiové baterie z vyhozených starých notebooků a vyrábí z nich solární lampy. Ty podle šéfa firmy používají malé podniky, aby mohly dál vyrábět a obsluhovat zákazníky, když nastane výpadek proudu.

Jednou z klientek Quadloopu je i Blessing Samuelová, která pracuje jako kadeřnice. Solární lampu používá v noci. "Od doby, co ji mám, mi dobře slouží, pomáhá mi, když není světlo. Používám ji ke své práci, zbavilo mě to stresu z nákupu paliva," řekla Samuelová Reuters.*

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down