Nevidomí mohou lépe třídit odpad

Nevidomí a slabozrací obyvatelé Prahy 4 mají možnost se snáze zapojit do třídění odpadu. Společnost Pražské služby vybavila sběrné kontejnery na papír, sklo, plast a nápojové kartony na deseti vytipovaných stanovištích označením v Braillově písmu. Jde o začátek šestiměsíčního pilotního projektu, po...

Nevidomí a slabozrací obyvatelé Prahy 4 mají možnost se snáze zapojit do třídění odpadu. Společnost Pražské služby vybavila sběrné kontejnery na papír, sklo, plast a nápojové kartony na deseti vytipovaných stanovištích označením v Braillově písmu. Jde o začátek šestiměsíčního pilotního projektu, po jehož vyhodnocení se rozhodne, zda budou Braillovým písmem označeny i další kontejnery.

Deset vytipovaných lokalit pro označení kontejnerů Braillovým písmem vybrali zástupci Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých v České republice (SONS ČR), a to v místě bydliště nevidomých. Společnost Pražské služby na sběrných nádobách zajistila instalaci tabulek v Braillově písmu. Projekt financuje o. p. s. EVOK.


Označení kontejnerů pro nevidomé (tabulka zcela nahoře).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *