Neprofesionální údržba snižuje reflexní účinek

Reflexní oděv pro zaměstnance pracující ve venkovních prostorách by měl zabránit úrazům tím, že budete vidět. Právě při venkovních pracích se oděv opotřebovává a znečištěná tkanina nebo opotřebované reflexní pruhy snižují viditelnost, a tím i bezpečnost. Tuto ochranu je tedy třeba udržovat stejně...

Reflexní oděv pro zaměstnance pracující ve venkovních prostorách by měl zabránit úrazům tím, že budete vidět. Právě při venkovních pracích se oděv opotřebovává a znečištěná tkanina nebo opotřebované reflexní pruhy snižují viditelnost, a tím i bezpečnost. Tuto ochranu je tedy třeba udržovat stejně jako výstražné tabule a bezpečnostní světelnou signalizaci.

Fluorescenční barvy na oděvu s maximální efektivitou stimulují vizuální systém člověka. Díky fluorescenci se krátkovlnné, neviditelné světlo mění na dlouhovlnné, viditelné světlo. Poškozené nebo znečištěné reflexní pruhy tento úkol plní jen omezeně. Odborníci na bezpečnost proto doporučují pověřit péčí o oděv profesionálního poskytovatele příslušných služeb, jehož metody praní jsou kvalifikované a schválené. Profesionální poskytovatelé příslušných služeb u oděvu po vyprání zkontrolují, zda je funkční a převezmou údržbu oděvu, příp. vymění části oděvu, které již nejsou funkční. Funkčnost oděvu totiž neohrožuje jen opotřebení a prach na staveništi. Také chybnou údržbou se mohou poškodit reflexní pruhy nebo může být omezen účinek fluorescenční tkaniny.

Zdroj: MEWA

Poškozené nebo znečištěné reflexní pruhy plní svůj úkol jen omezeně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *