01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nemocnice špatně třídí odpady

Inspekce životního prostředí při loňských kontrolách odhalila, že české nemocnice špatně třídí své odpady. Hlavním zjištěním je, že zdravotnická zařízení nedbají na třídění hned v ordinacích. Mezi nemocnicemi, kterým inspektoři vyměřili pokuty od 30 000 do 200 000 korun, jsou například nemocnice v...

Inspekce životního prostředí při loňských kontrolách odhalila, že české nemocnice špatně třídí své odpady. Hlavním zjištěním je, že zdravotnická zařízení nedbají na třídění hned v ordinacích. Mezi nemocnicemi, kterým inspektoři vyměřili pokuty od 30 000 do 200 000 korun, jsou například nemocnice v pražských Střešovicích, Prostějově, Jindřichově Hradci a Pelhřimově. Z 29 kontrolovaných zařízení jich porušilo zákon o odpadech šestnáct.

Další téměř stovka zdravotnických zařízení porušila zákon, když si neověřila, jestli má jejich smluvní partner povolení pro nakládání s nebezpečnými odpady. Komplexní kontroly ukázaly, že nemocnice podceňují riziko v nakládání s odpady už v samotných ordinacích. Inspekce chce v šetřeních pokračovat i letos. Zkontroluje dvojnásobný počet zařízení.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down