23.06.2022 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Německá automobilka BMW díky novém závodu v Číně zrychlí výrobu elektromobilů

Automobilka BMW zahájila výrobu ve svém novém závodě v Číně, do něhož investovala 15 miliard jüanů (52,4 miliardy Kč). S odvoláním na dnešní oznámení firmy o tom informovala agentura Reuters. Německý výrobce aut díky nové továrně zrychlí výrobu elektromobilů.

Závod Lydia je třetí továrnou BMW v Číně, nachází se v městě Šen-jang v provincii Liao-ning na severovýchodě země. Produkce německé společnosti na největším automobilovém trhu světa se zvýší na 830 000 ze 700 000 aut loni, uvedla firma. Továrna je navržena tak, že může vyrábět pouze auta na elektrický pohon a přizpůsobit se poptávce trhu.

Prvním modelem, který sjede z výrobních linek závodu, je čistě elektrický sportovní sedan střední třídy i3. Automobilka tak do příštího roku zvýší nabídku svých elektrických modelů pro čínské zákazníky na 13.

Rychle rostoucímu trhu s elektromobily v Číně dominují domácí výrobci, například BYD, a pak americká Tesla. Tradiční automobilky jako Volkswagen a General Motors, které dominovaly prodeji aut se spalovacími motory, za nimi zaostávají.

Prodej elektromobilů v Číně se proti loňsku více než zdvojnásobil. Téměř čtvrtina aut, která se v Číně prodala za prvních pět měsíců letošního roku, pohánějí baterie, vyplývá z dat čínského svazu výrobců automobilů CAAM.

Automobilka BMW v letošním prvním čtvrtletí prodala v Číně 208.507 vozů. To podle údajů společnosti znamená meziroční pokles o 9,2 procenta. Čína je pro BMW největším trhem.*

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down