Náklady měst na systém odpadů

Velká města v Pardubickém kraji na letošek nezvýšila poplatky za likvidaci komunálního odpadu, i když jim to zákon umožňuje. Některá na odpadový systém značně doplácejí, jiná se blíží k vyrovnané finanční bilanci. Uvádí to zpráva ČTK. Nejméně se platí za komunální odpad v Pardubicích, ročně 500...

Velká města v Pardubickém kraji na letošek nezvýšila poplatky za likvidaci komunálního odpadu, i když jim to zákon umožňuje. Některá na odpadový systém značně doplácejí, jiná se blíží k vyrovnané finanční bilanci. Uvádí to zpráva ČTK.

Nejméně se platí za komunální odpad v Pardubicích, ročně 500 korun na osobu. Zároveň město na likvidaci odpadu nejvíce doplácí. „Zhruba polovinu platí lidé, druhou polovinu město. Nabízíme lidem rozsáhlý servis, například 13 sběrných dvorů nebo kontejnery na svoz zeleného odpadu,“ řekl ČTK náměstek primátorky František Brendl (Pardubáci).

V Chrudimi platí lidé za popelnice 600 korun za osobu a rok a finanční bilance systému je téměř vyrovnaná. Vloni na každého občana dopláceli šest korun.

Mezi oběma krajními póly leží Svitavy a Ústí nad Orlicí. Ve Svitavách platí lidé ročně 570 korun, město doplácí zhruba 80 korun. V Ústí nad Orlicí činí poplatek 550 korun, dalších asi 300 korun na obyvatele pochází z městské pokladny.

V Pardubicích lidé platí za odpad nejméně, zato město nejvíc doplácí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *