Na velikosti a vzhledu prý nezáleží

Úhledně srovnané, stejnorozměrné, od pohledu svěží - tak vypadají jednotlivé druhy ovoce a zeleniny v regálech supermarketů. Opravdu je ale takové chceme? Zajímavý výzkum provedl britský Institut mechanického inženýrství (IME). Podle jejich výsledků 80 procent všech běžných konzumentů na pracně...

Úhledně srovnané, stejnorozměrné, od pohledu svěží – tak vypadají jednotlivé druhy ovoce a zeleniny v regálech supermarketů. Opravdu je ale takové chceme?

Zajímavý výzkum provedl britský Institut mechanického inženýrství (IME). Podle jejich výsledků 80 procent všech běžných konzumentů na pracně zařízeném „ideálním vzhledu“ zboží vůbec nezáleží. Právě naopak, velká část z nich by místo uniformních tvarů přivítala originální kousky ovoce a zeleniny. Zákazníci pochopitelně nechtějí akceptovat nekvalitní, nahnilou nebo jinak zdravotně závadnou zeleninu, ale potřeba po přírodních produktech „jako z katalogu“ je podle výsledků dotazníkové kampaně vůbec netíží. Jaké závěry z toho vyplývají pro odpadové hospodářství?


Přibližně 30-50 procent veškerých zemědělských výpěstků, určených pro supermarkety, se na regály nikdy nedostane. Zůstanou nesklizeny nebo shnijí ve skladech, protože nesplňují „ideální normy“ – právě tolik proklamovaný tvar, barvu nebo proporce. Jde tedy o nesmyslné mrhání kvůli neadekvátnímu požadavku.

Zdroj: Guardian.co.uk

Jedno jako druhé – zákazníky to prý vůbec nezajímá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *