Na trhu vítězí starší typy baterií

Využití nejstaršího typu baterií, niklmetalhydridových (Ni-MH) u nás rychle klesá. Pohybuje se kolem 5 % a používají se hlavně u nářadí. Na českém trhu jsou do všech elektronických přístrojů z 85 % využívány baterie typu Li-Ion (lithium-ionové). které mají delší životnost i vyšší kapacitu než...

Využití nejstaršího typu baterií, niklmetalhydridových (Ni-MH) u nás rychle klesá. Pohybuje se kolem 5 % a používají se hlavně u nářadí. Na českém trhu jsou do všech elektronických přístrojů z 85 % využívány baterie typu Li-Ion (lithium-ionové). které mají delší životnost i vyšší kapacitu než Li-MH.

Nejmodernější lithium-polymerové akumulátory (Li-Pol) s nižším objemem a hmotností jsou používány pouze v 10 % případů. Vyplývá to z aktuálních statistik internetového obchodu BatteryShop.cz. Masivnějšímu rozšíření moderních Li-Pol baterií brání jejich vysoká cena. Jsou proto využívány hlavně pro hi-tech elektroniku. U běžných přístrojů by výrazně zvyšovaly cenu, hodnota akumulátoru totiž tvoří až pětinu ceny notebooku či mobilu.

Oblíbenější jsou starší typy baterií, zejména kvůli ceně

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *