Na Tachovsku chtějí plazmu

Spalovnu komunálních odpadů chce vybudovat v Černošíně na Tachovsku Energocentrum Černošín, firma založená provozovatelem místní skládky a zástupci dodavatelů technologie. Zařízení na plazmové zplyňování má mít roční kapacitu 30 000 až 40 000 tun odpadu. Investice asi za 600 milionů korun by...

Spalovnu komunálních odpadů chce vybudovat v Černošíně na Tachovsku Energocentrum Černošín, firma založená provozovatelem místní skládky a zástupci dodavatelů technologie. Zařízení na plazmové zplyňování má mít roční kapacitu 30 000 až 40 000 tun odpadu. Investice asi za 600 milionů korun by energeticky využila odpad z obcí Tachovska a části Karlovarského kraje. ČTK to řekl Petr Strankmüller, jednatel místní firmy Ekodepon, která léta provozuje skládky v Černošíně a Kladrubech.


V Plzeňském kraji je už rok vypracován ISNOP pro nakládání s odpady. Koncovkou systému má být spalovna v Chotíkově u Plzně s roční kapacitou 95 000 tun odpadu a s další spalovnou se nepočítá.

Podle Petra Strankmüllera (Ekodepon) půjde v Černošíně o spalování třetí generace bez komínu a exhalací, při němž se odpad při teplotě 5000 stupňů Celsia rozloží na elementární částice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *