Na odpad pomocí čárových kódů

Obyvatelé Nového Bydžova na Královéhradecku budou moci od dubna třídit pomocí čárových kódů. Informuje o tom agentura Mediafax. Na pytle s vytříděným odpadem, jejichž používání se daří ve městě již třetí rok, nalepí svůj čárový kód a ve svozový den ho přistaví k popelnici. Svozová firma odveze...

Obyvatelé Nového Bydžova na Královéhradecku budou moci od dubna třídit pomocí čárových kódů. Informuje o tom agentura Mediafax. Na pytle s vytříděným odpadem, jejichž používání se daří ve městě již třetí rok, nalepí svůj čárový kód a ve svozový den ho přistaví k popelnici.

Svozová firma odveze pytle na sběrný dvůr, kde se jednotlivé pytle zváží a pomocí čtečky čárových kódů se údaje přenesou do databáze. Na konto každého občana bude přibývat hmotnost vytříděného odpadu, a to až do 30. listopadu. Čím víc odpadů domácnost vytřídí, tím menší bude v následujícím roce hradit poplatek za odpady. Například za jeden kilogram vytříděného papíru bude sleva 40 haléřů, za kilogram plastů nebo nápojových kartonů dokonce 1,50 koruny. Lidé mohou kontrolovat množství odevzdaného odpadu na webových stránkách města. Kromě toho tu také uvidí, jak jim narůstá sleva na poplatku za odpady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *