Na každého člověka jeden spotřebič

Už více než 10 milionů vysloužilých elektrospotřebičů odevzdali Češi prostřednictvím kolektivního systému ELEKTROWIN. V průměru se tak každý obyvatel České republiky zasloužil o recyklaci jedné lednice, pračky, žehličky nebo třeba zahradní sekačky. Do zpracovatelských závodů, kde se ze starého...

Už více než 10 milionů vysloužilých elektrospotřebičů odevzdali Češi prostřednictvím kolektivního systému ELEKTROWIN. V průměru se tak každý obyvatel České republiky zasloužil o recyklaci jedné lednice, pračky, žehličky nebo třeba zahradní sekačky.

Do zpracovatelských závodů, kde se ze starého elektra získávají druhotné suroviny pro nové výrobky, se prostřednictvím sběrné sítě ELEKTROWINu dostalo už bezmála 200 tis. tun spotřebičů. Sítí sběrných míst ELEKTROWINu a zpracovatelskými závody prošly také skoro 3 mil. lednic. Zbytek připadá na pračky, sporáky a další bílou techniku, elektrické nářadí nebo zahradní techniku.


Díky důslednému využití materiálů, které lze recyklací starého elektra získat, se ušetřilo už 1200 MWh elektrické energie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *