MŽP schválilo dalších 800 mil. Kč na projekty hospodaření s vodou či energiemi

Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) schválila dalších 800 milionů korun na projekty obcí a krajů, které je použijí na energetické úspory u svých budov, na lepší hospodaření s vodou nebo rozvoj elektromobility. Dotace je rozdělena mezi 200 projektů a většina peněz pochází z Národního plánu obnovy.

Podle schválených projektů budou žadatelé šetřit na energiích například u obecních úřadů, poliklinik nebo škol, vedle toho použijí dotace na využití dešťové vody, průzkum a budování zdrojů pitné vody, výstavbu domovních čistíren či retenčních nádrží nebo na koupi elektromobilů.

Například Karviná se pustí do energetických úspor polikliniky v Žižkově ulici, Josefov na Karlovarsku sníží energetickou náročnost svého úřadu a Pardubický kraj má v plánu úsporu energií v některých svých středních školách. Vedle toho ministerstvo podpořilo lepší nakládání s dešťovou vodou. "Na sucho musíme být připraveni a podobné projekty pomáhají zadržovat a vsakovat vodu na místě, kde spadne," odůvodnila podporu projektů ministryně.

Konkrétně v Uničově na Olomoucku podle ministerstva vybudují druhou etapu propustných parkovacích ploch a Mníšek pod Brdy v okrese Praha-západ bude díky dotaci využívat dešťovou vodu, která spadne na náměstí.

Dotace z Národního programu Životní prostředí a Národního plánu obnovy mohou žadatelé čerpat i nadále, aktuální výzvy zájemci najdou na webu www.narodniprogramzp.cz, doplnilo ministerstvo.*

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down