MŽP: Na obnovu infrastruktury obcí postižených požárem je připraveno 100 milionů

Na obnovu obcí zasažených požárem v Národním parku České Švýcarsko je připraveno 100 milionů korun, uvedla ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL). Obce budou moci peníze využít na obnovu infrastruktury, včetně zabezpečení požárem poškozených svahů. Ministerstvo obcím přispěje také na likvidaci odpadu po požáru.

Na likvidaci odpadu má ministerstvo nyní vyhrazeno přibližně deset milionů korun. Stejná částka je podle Hubáčkové připravena i na zajištění pohonných hmot pro leteckou techniku bojující s požárem.

Ministerstvo také připravuje vypsání podpůrného programu na opravu infrastruktury postižených obcí. Peníze bude možné použít například na obnovu vodovodů, silnic či chodníků, i na zajištění bezpečnosti svahů, které mohou po požáru praskat. "Máme v této položce 100 milionů korun," řekla Hubáčková.

České Švýcarsko od neděle sužuje rozsáhlý požár lesa, zasáhl už víc než 300 hektarů. Zasaženo bylo i několik domů v obci Mezná. Tři objekty shořely a dva plameny poškodily.

Lidem postiženým požárem nabízí pomoc úřady práce. Získat mohou dávku mimořádné okamžité pomoci až 69 300 korun. Obracet se na úřady práce mohou také starostové, při odstraňování škod je možné zajistit pomoc díky veřejně prospěšným pracím. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková.

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down