Modernizace vozů v .A.S.A. TS Prostějov

Společnost .A.S.A. TS Prostějov rozšířila svůj vozový park o nové vozidlo na svoz komunálního odpadu, jehož hlavním přínosem je šetrnost k životnímu prostředí. Vozidlo značky IVECO je poháněno stlačeným zemním plynem (CNG) a jeho exhalace jsou tedy ve srovnání s naftovými motory minimální. Nové...

Společnost .A.S.A. TS Prostějov rozšířila svůj vozový park o nové vozidlo na svoz komunálního odpadu, jehož hlavním přínosem je šetrnost k životnímu prostředí. Vozidlo značky IVECO je poháněno stlačeným zemním plynem (CNG) a jeho exhalace jsou tedy ve srovnání s naftovými motory minimální.

Nové auto bude sloužit ke svozu komunálního odpadu ve městě Prostějově. „Motor je šetrný k životnímu prostředí – vyprodukuje o 25 % méně CO2 než naftové motory a jeho zplodiny obsahují minimum pevných částic. Přispívá tak ke snižování emisí skleníkových plynů a ke snižování znečištění ve městech,“ uvedla jednatelka společnosti .A.S.A. TS Prostějov Iveta Jurenová.


Vozidlo uveze až 10,8 tun nákladu a na jedno naplnění nádrže ujede v městském provozu až 150 km a v příměstském provozu až 200 km. Doba plnění nádrže je 15 minut (u vozu s naftovým motorem 7 minut).

Nový svozový vůz má minimální exhalace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *