Autor
Kategorie:
Praxe

Moderní městský mobiliář

Použitím kvalitních materiálů pro výrobu městského mobiliáře se nejen zlepšuje vzhled výrobku a jeho životnost. Lepší se i ekonomická stránka věci.

Firma Mevatec zařadila do svého sortimentu výrobky městského mobiliáře v moderním pojetí. V tomto segmentu výrobků jsou všechny dřevěné prvky vyrobené z velice odolného tropického dřeva a kovové prvky jsou ošetřeny povrchovou úpravou, která je mimořádně odolná proti agresivním povětrnostním vlivům, jako je déšť, slunce, mráz, sníh atd.

Cílem firmy je nabídnout klientovi možnost z nabízených výrobků sestavit městský mobiliář v jednotném stylu a vtisknout tak dané části města svůj vlastní image. Použitím velice kvalitních materiálů se prodlužuje životnost výrobků. K široké nabídce produktů nabízí firma Mevatec služby odborných obchodních zástupců, velké množství výrobků skladem v rozsáhlém logistickém centru v Roudnici nad Labem, Brně, Českých Budějovicích a Ostravě, ale též další služby v podobě logistiky nebo montáže výrobků.

Mezi nejpoužívanější produkty z řad městského mobiliáře patří parkové lavičky s robustní konstrukcí z litiny, ošetřené speciální povrchovou úpravou FERRUS. Tato úprava čítá tři etapy – speciální čisticí proces, dvojitou ochranu proti korozi a finální povrchovou úpravu proti UV záření a povětrnostním vlivům (testováno více nežk 300 hodin v solné komoře). Dřevěné sedáky a opěradla tvoří kvalitní tropické dřevo s povrchovou úpravou LIGNUS. Tato metoda chrání dřevo před slunečním zářením, vlhkostí, plísní. Povrchová úprava je velice pružná – dřevo nešedne a povrchová úprava se neodlupuje. Lavičky lze snadno kotvit k podkladu.

V kategorii odpadkových košů naleznete výrobky kovové s lakovanou povrchovou úpravou, nerezové i dřevěné. Lakované koše jsou taktéž povrchově upraveny metodou FERRUS, která zaručuje dokonalou a silně nadstandardní odolnost. Koše lze snadno kotvit k podkladu. Dřevěné koše jsou povrchově ošetřeny metodou Lignus, podobně jako parkové lavičky. Samostatnou kapitolu tvoří nerezové odpadkové koše se špičkovým designem. Z většinou odpudivého kusu mobiliáře se stává estetický designový prvek, který navíc zajistí dokonalou službu.

V sortimentu zahradních sloupků naleznete výrobky z litiny, lakované oceli, tak i výrobky žárově zinkované. Široká je nabídka kovových venkovních květináčů v různých tvarech i objemech. Provedením jsou přizpůsobeny ke kombinaci s parkovými lavičkami, odpadkovými koši a zahrazovacími sloupky. Všechny lakované části jsou opět opatřeny nadstandardní povrchovou úpravou FERRUS.

Městský mobiliář s moderním designem nelze využívat všude. Jiná situace je v parcích, jiná bude v historických centrech měst. Představuje však alternativu k tradičnímu mobiliáři např. z betonu nebo oceli. Výhodou je použití kvalitních materiálů v moderním stylu, dlouhá životnost, a s tím spojená ekonomika provozu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *