Mladá Boleslav bude ručit Compagu

Zastupitelstvo Mladé Boleslavi schválilo způsob financování stavby mechanicko-biologické úpravny odpadů za 479 milionů korun. Investorem projektu je firma Compag Mladá Boleslav, ve které má město téměř poloviční podíl a která zajišťuje technické služby, včetně svozu odpadu. Celková investice do...

Zastupitelstvo Mladé Boleslavi schválilo způsob financování stavby mechanicko-biologické úpravny odpadů za 479 milionů korun. Investorem projektu je firma Compag Mladá Boleslav, ve které má město téměř poloviční podíl a která zajišťuje technické služby, včetně svozu odpadu. Celková investice do výstavby bude 479 mil. Kč, 179 milionů pokryje dotace od Státního fondu životního prostředí, zbylých 300 mil. Kč zaplatí Compag bankovním úvěrem se splatností 15 let. Město Mladá Boleslav bude za necelou polovinu úvěru ručit.

Cílem nového centra odpadů je co nejvíc složek směsného komunálního odpadu využít pro výrobu energie, a to zejména v energetických provozech firmy Ško-Energo, která vyrábí teplo a energii pro město a automobilku Škoda Auto. Kapacita zařízení je 60 tis. tun ročně a po jeho zprovoznění by na skládku mělo jít 10-15 % současné produkce odpadů.

Podle primátora Mladé Boleslavi Raduana Nwelatiho je připravované zpracování odpadu ideální z hlediska životního prostředí, financování i provozu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *