Místo kanalizace domovní čistírny

V Častolovicích u České Lípy nebudou stavět kanalizaci za 50 milionů korun. Místo toho přispěje českolipská radnice majitelům domů na domovní čistírny odpadních vod. Ušetří tak desítky milionů korun. Pro čtyřicetitisícové město je to pilotní projekt, který chce použít i pro další vesnice. Radnice...

V Častolovicích u České Lípy nebudou stavět kanalizaci za 50 milionů korun. Místo toho přispěje českolipská radnice majitelům domů na domovní čistírny odpadních vod. Ušetří tak desítky milionů korun. Pro čtyřicetitisícové město je to pilotní projekt, který chce použít i pro další vesnice.

Radnice původně zvažovala, že do vesnice vzdálené od města tři kilometry vybuduje kanalizaci. „Po dlouhých jednáních se Severočeskou vodárenskou společností jsme ale bohužel zjistili, že je akce pro město finančně neúnosná,“ řekl ČTK místostarosta České Lípy Jiří Kočandrle (TOP 09). Postavení kanalizace by stálo zhruba 50 milionů korun, na domovní čistírny vydá radnice maximálně pět milionů korun.


O dotaci budou moci lidé z Častolovic žádat v příštích dvou letech, nárok na peníze by měli mít majitelé zhruba 50 domů. Radnice žadatelům maximálně poskytne 100 000 korun, zbytek si bude muset majitel domu doplatit sám. Vybudování domovní čistírny vyjde na 70 000 až 150 000 korun.

Budování kanalizace je pro obce příliš nákladné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *