Miliony eur na ekologické inovace

Na 42 projektů ekologických inovací vybraných v rámci programu pro konkurenceschopnost a inovace (CIP) budou vyčleněny finanční prostředky ve výši 35 milionů eur. Nyní lze podávat žádosti o financování v souvislosti s výzvou k předkládání návrhů na rok 2011. Mezi úspěšné projekty vybrané v minulém...

Na 42 projektů ekologických inovací vybraných v rámci programu pro konkurenceschopnost a inovace (CIP) budou vyčleněny finanční prostředky ve výši 35 milionů eur. Nyní lze podávat žádosti o financování v souvislosti s výzvou k předkládání návrhů na rok 2011.

Mezi úspěšné projekty vybrané v minulém roce patří neinvazivní metoda opravy těsnění potrubí, protihlukové panely ke ztlumení hluku z železnice vyrobené z gumy ze starých pneumatik, biologicky rozložitelné vnitřní panely, které mohou snížit hmotnost letadla o 15 %, kvasný proces umožňující rekuperaci CO2 v pivovarech, a prefabrikovaný systém bydlení vyrobený z obnovitelných materiálů z místních zdrojů (dřevo a sláma).


Financování ekologických inovací v rámci programu pro konkurenceschopnost a inovace je určeno na podporu nových výrobků, služeb a postupů, které využívají méně přírodních zdrojů a produkují méně odpadu, emisí a škodlivin. Projekty ekologické inovace vykazují vysokou účast malých a středních podniků, z nichž většina nikdy předtím nečerpala finanční prostředky EU.

Mezi významné ekologické inovace patří použití recyklovaných pneumatik na protihlukové panelu u železnice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *