Miliardy na nemovitosti

Od začátku září až do března 2010 mohou podniky všech velikostí i samosprávné celky posílat žádosti o podporu z evropského dotačního programu Nemovitosti. Program nabízí čtyři miliardy korun na spolufinancování přípravy, výstavby, rozvoje i regenerace podnikatelských nemovitostí, včetně související...

Od začátku září až do března 2010 mohou podniky všech velikostí i samosprávné celky posílat žádosti o podporu z evropského dotačního programu Nemovitosti. Program nabízí čtyři miliardy korun na spolufinancování přípravy, výstavby, rozvoje i regenerace podnikatelských nemovitostí, včetně související infrastruktury. Podpořit lze i uhrazení části kupní ceny nemovitosti a odstranění nevyužitelných staveb.

„Velký důraz je kladen zejména na aktivity zaměřené na rekonstrukci nemovitostí. Spolufinancování z programu lze využít na projekty revitalizace brownfieldů, jejichž počet přesahuje 10 tisíc,“ vysvětluje Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury Czech-Invest, která přijímá žádosti o dotace.

Žadatelé, kteří chtějí dotaci využít ke spolufinancování rekonstrukce objektu, mohou do způsobilých výdajů projektu zahrnout i náklady na pořízení a instalaci systému obnovitelných zdrojů energie. Musí však splnit podmínku, že tyto výdaje nepřesáhnou deset procent z celkové částky vynaložené na rekonstrukci. Energii vyrobenou z obnovitelných zdrojů musí příjemce dotace spotřebovat v rámci činnosti v rekonstruovaném objektu, nesmí tedy docházet k jejímu prodeji. Znamená to, že příjemce dotace nesmí mít sjednány pevné výkupní ceny elektřiny, ale může získávat tzv. zelené bonusy. Projekty musí být realizovány na území České republiky, vyjma hlavního města Prahy.

Program Nemovitosti chce především pomoci při revitalizaci brownfieldů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *