01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Měření nízkých koncentrací arsenu

Vysoce citlivou elektrodu pro detekci arsenu vyvinuli britští vědci z university v Oxfordu. Diamantové elektrody vylepšené borem a potažené oxidem iridia mohou poskytovat levnější a jednoduchý způsob stanovení arsenu ve výjimečně nízkých koncentracích. Podle autorů jsou elektrody schopny detekovat...

Vysoce citlivou elektrodu pro detekci arsenu vyvinuli britští vědci z university v Oxfordu. Diamantové elektrody vylepšené borem a potažené oxidem iridia mohou poskytovat levnější a jednoduchý způsob stanovení arsenu ve výjimečně nízkých koncentracích. Podle autorů jsou elektrody schopny detekovat znečištění arsenem již při obsahu nižším než 3 mikrogramy na 1 litr (0,001 ppm). Světová zdravotní organizace přitom varuje již před pitnou vodou s obsahem arsenu vyšším než 10 mikrogramů na 1 litr.

Elektroda je odolná a přenosná - diamant dopovaný borem poskytuje stabilní vodič, zatímco vrstvy oxidu iridia zaručují korozní ochranu. Stanovení arsenu pomocí nové elektrody nabízí proto snadný a levný způsob zjištění obsahu arsenu v provozních a polních podmínkách.

Zdroj: Chemistry World, January 2004

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down