Mělník uvažuje o velké spalovně

V Elektrárně Mělník v Horních Počaplech se uvažuje o stavbě nového zařízení pro energetické využití odpadů. Investorem by byla skupina ČEZ a nyní vybírá dodavatele na zpracování studie proveditelnosti. Na jednáních o případné stavbě zařízení se kromě investora podílí také Středočeský kraj,...

V Elektrárně Mělník v Horních Počaplech se uvažuje o stavbě nového zařízení pro energetické využití odpadů. Investorem by byla skupina ČEZ a nyní vybírá dodavatele na zpracování studie proveditelnosti.

Na jednáních o případné stavbě zařízení se kromě investora podílí také Středočeský kraj, podrobnosti o projektu zatím ale nesdělil. „Stavba zařízení na energetické využití odpadů v Elektrárně Mělník je jednou z možností řešení využití komunálního odpadu. Tato záležitost je však dosud ve fázi úvah, a proto není zatím možné další podrobnosti o tomto záměru uvést,“ řekl ČTK středočeský hejtman Josef Řihák (ČSSD). V případě, že by se zařízení na energetické využití odpadu v jejich elektrárně postavilo, zachovala by se stávající infrastruktura dodávek tepla, pouze by se vyměnil zdroj.

Podle mělnického starosty Ctirada Mikeše (ČSSD) je lokalita v mělnické elektrárně z hlediska využití odpadu, tepla a energie optimální.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *