Mělnické re-use centrum začne jako jedno z mála v Česku nově přebírat i elektrospotřebiče

Do nového mělnického re-use centra v Plavební ulici postupně přibývají věci, má začít brát i elektrospotřebiče. Město nyní vyřizuje administrativní náležitosti, což potrvá ještě několik týdnů. Obyvatelé Mělníka zde mohou nyní odevzdávat nepotřebné vybavení, oblečení i nábytek, zdarma brát si je může kdokoliv, tedy i lidé, kteří v Mělníku trvale nebydlí, řekl místostarosta Mělníka Milan Schweigstill (za STAN). Kromě úspory peněz šetří opětovné užití věcí i životní prostředí, které by jinak zatížila výroba nových.

Centrum funguje od 6. listopadu ve zkušebním provozu, zatím každou sobotu od 8:00 do 13:00. Lidé tam zatím přivezli například drobnější předměty, ale i sedací soupravy. "Podle toho, jak se to bude rozjíždět, tak samozřejmě zvažujeme třeba i celotýdenní provoz," uvedl Schweigstill. Obsluha centra má právo nabízené věci odmítnout.

Obdobné centrum funguje například také v Příboru na Novojičínsku. Tam mají podle místostarosty zkušenosti, že je velká poptávka třeba po oblečení, knihách a nábytku. Další podobná centra fungují v Jihlavě, Třebíči či Teplicích.

-čtk-*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down