Mattoni je k životnímu prostředí přátelská

Za posledních deset let zredukoval výrobce minerální vody Mattoni dopad výroby na životní prostředí o dvacet procent. Potvrdila to nedávno zpracovaná analýza životního cyklu výrobku (LCA= Life Cycle Assessment), kterou značka zveřejnila u příležitosti Mezinárodního dne vody. Zejména díky vývoji...

Za posledních deset let zredukoval výrobce minerální vody Mattoni dopad výroby na životní prostředí o dvacet procent. Potvrdila to nedávno zpracovaná analýza životního cyklu výrobku (LCA= Life Cycle Assessment), kterou značka zveřejnila u příležitosti Mezinárodního dne vody.

Zejména díky vývoji nové odlehčené láhve výrazně klesla spotřeba plastu a množství energie potřebné na výrobu obalu. „Uhlíková stopa, která bývá považována za nejvýraznější ukazatel zátěže, tak u přírodní minerální vody Mattoni v jedenapůllitrovém PET obalu klesla o více než 21 procent,“ uvádí Marie Tichá, autorka studie a jedna z předních odbornic na LCA v České republice.

Mattoni je první značkou minerální vody v ČR, která má zpracovanou kompletní analýzu životního cyklu svého výrobku. Komplexní studie životního cyklu vody z kohoutku v Česku zatím není k dispozici.

ZLEPŠENÍ DOPADU NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Uhlíková stopa – 21 % Počet vozidel
Spotřeba energie -18,44 % 102
Produkce odpadu -16,44 % 168
Tvorba fotooxidantů (tzv. letní smog) -25 %

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *