Marius Pedersen Engineering vítá výsledek nabídek

Konsorcium Marius Pedersen Engineering, které podalo nabídku v rámci tendru na odstraňování starých ekologických škod, vydalo tiskovou zprávu, v níž prohlašuje, že je potěšeno dnešním závěrem meziresortní hodnotící komise a je připraveno dostát všem závazkům, k nimž se ve své závazné nabídce...

Konsorcium Marius Pedersen Engineering, které podalo nabídku v rámci tendru na odstraňování starých ekologických škod, vydalo tiskovou zprávu, v níž prohlašuje, že je potěšeno dnešním závěrem meziresortní hodnotící komise a je připraveno dostát všem závazkům, k nimž se ve své závazné nabídce přihlásilo.

Cílem konsorcia je postupovat v celém procesu maximálně transparentně, a proto se rozhodlo zveřejnit vlastní interní kalkulaci, z níž se skládá výsledná cena 56,8 miliardy korun. Jde o součet bez rizikové ceny prací za skutečné náklady při odstranění ekologických škod, což činí 35 miliard korun plus 15 procent přirážka za přenos případných rizik ze státu na společnost. Zbytek ceny tvoří finanční a pojistné náklady, které zohledňují více než desetiletý horizont zakázky a konečně cca 8 procent zisk pro naši společnost.


Konsorcium zároveň vyjadřuje své znepokojení nad celkovou interpretací této bezpochyby potřebné zakázky, která se prosazuje v českém veřejném mínění a vrhá stín na práci několika desítek renomovaných firem z oboru, jež se účastní konsorcia.

„Staré ekologické zátěže odstraňujeme v České republice od roku 1993 a známe dobře specifika místního prostředí,“ říká na webu společnosti Marius Pedersen obchodní ředitel Pavel Borůvka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *