Malé firmy zbytečně platí za likvidaci osvětlení

Téměř 90 % organizací ví o možnosti zpětného odběru a bezplatné likvidace vysloužilých osvětlovacích zařízení. Přestože je zpětný odběr nabízen zdarma, z průzkumu společnosti EKOLAMP vyplývá, že tuzemské firmy za tuto službu zbytečně platí: "V segmentu malých firem do sta zaměstnanců za likvidaci...

Téměř 90 % organizací ví o možnosti zpětného odběru a bezplatné likvidace vysloužilých osvětlovacích zařízení. Přestože je zpětný odběr nabízen zdarma, z průzkumu společnosti EKOLAMP vyplývá, že tuzemské firmy za tuto službu zbytečně platí:

„V segmentu malých firem do sta zaměstnanců za likvidaci nepochopitelně platí 20 procent firem. Proč penězi plýtvají, nevíme, řada z nich navíc o možnosti bezplatného odběru ví,“ říká Radoslav Chmela, zástupce společnosti EKOLAMP, která zajišťuje sběr a likvidaci vysloužilých osvětlovacích zařízení výhradně zdarma. Tyto a další závěry vyplývají z letošního průzkumu, který pro společnosti EKOLAMP provedla výzkumná agentura Markent. Podle průzkumu více než čtvrtina firem (26 %) nemá interní směrnici, která by řešila nakládání s nebezpečným odpadem, včetně vyřazených světelných zdrojů.


Třetina firem nedisponuje žádnou sběrnou nádobou, do níž by se vysloužilé žárovky ukládaly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *