Majitelé dieselů přijali odškodné, které nabídl Volkswagen

Na 200 000 majitelů aut s naftovým motorem přijalo odškodné, na kterém se německá automobilka Volkswagenem už v únoru dohodla s německým svazem VZBV. Právě ten celkem asi 260 000 vlastníků dieselů ve sporu o podvodné měření emisí zastupoval. Volkswagen to podle agentury Reuters uvedl ve svém dnešním sdělení.

Firma na odškodném vyplatí celkem 620 milionů eur (16,9 miliardy Kč). Podle dřívějších informací bude odškodné odstupňováno podle stáří a typu vozu. Výrobce se odmítl zabývat stížnostmi majitelů vozů, kteří neměli v době pořízení auta bydliště v Německu, připomněl na svém webu časopis Der Spiegel.

Volkswagen dnes také uvedl, že ještě stále přezkoumává dalších 21 000 případů. Majitelé těchto automobilů by od něj mohli získat 1350 až 6250 eur (zhruba 36 700 až 170 000 Kč) za každý vůz. Lhůta pro rozhodnutí byla prodloužena do 30. dubna.

Koncern Volkswagen v září 2015 v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že zhruba do 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software, který umožňuje manipulovat s testy emisí. Auta při jízdě produkují výrazně více emisí než při kontrolních testech. Aféra se týká mimo jiné více než milionu vozů Škoda Auto.

(ČTK)*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down