Lisovací kontejnery pro vlhký odpad

Jak nakládat s odpadem, který se vyznačuje specifickými vlastnostmi a nelze používat standardní zařízení? Německá firma KAMPWERTH UMWELTTECHNIK připravila pro své zákazníky modifikaci mobilního samolisovacího kontejneru, který se dá použít všude tam, kde se vyskytuje větší množství vlhkých nebo mokrých odpadů.

Kontejner lze využít v nemocnicích a domech pro seniory pro zhutňování hygienického odpadu, ve velkých obchodních domech, centrálních skladech pro lisování obalů se zbytky ovoce, zeleniny a květin nebo ve velkých výrobních závodech, kde vzniká vodou nasáklý odpad.

Německá firma KAMPWERTH Umwelttechnik se zabývá již 40 let konzultačními činnostmi, projektováním a výrobou zařízení na zpracování odpadů. Poslední novinkou jsou mobilní samolisovací kontejnery pro lisování mokrého odpadu. Lze je využít v nemocnicích a domech pro seniory pro zhutnění hygienického odpadu, v centrálních skladech pro lisování obalů se zbytky zeleniny a ovoce nebo ve výrobních závodech, kde vzniká vodou nasáklý odpad.

UNIKÁTNÍ KONSTRUKCE

Kontejnery se od standardních zařízení odlišují unikátní konstrukcí, která vychází z principu kyvadlového štítu. Nové konstrukční řešení spočívá v použití dvou kyvných ramen, která mezi sebou nesou lisovací štít a vykonávají radiální pohyb. Uložení kyvných ramen lisovacího štítu a vlastní hydraulický válec se nacházejí nad prostorem plnění mimo prostor znečištění, čímž se prodlužuje životnost lisovacího zařízení. Také případnou údržbu zařízení lze provést rychle a bez komplikací.

Kontejner lze plnit vyprazdňováním menších odpadních nádob pomocí zdvihacího výklopného zařízení, možné je i ruční plnění. To je méně náročné pro obsluhu, neboť výška 1,45 m je nižší oproti jiným zařízením. Plnicí otvor má rozměry 1200 x 1430 mm. Pro jednoduché otevření vyprazdňovacích vrat s menším množstvím ručních úkonů lze kontejnery vybavit centrálním uzávěrem. Pro jednodušší otevření vrat lze kontejnery vybavit centrálním uzávěrem. Utěsnění vyprazdňovacích vrat zabraňuje úniku nashromážděných kapalin z kontejneru do volného prostoru.

Samolisovací kontejnery pro mokrý odpad značky PRESTO se vyrábějí ve třech velikostech s objemem 10 m3, 16 m3 a 20 m3, délkou 4465 mm, 5375 mm a 6000 mm a výškou 2600 mm. Lisovací síla je 220 kN, doba taktu je 20 sec., výkon motoru je ve všech případech 5,5 kW. Pro instalaci kontejnerů a jejich provoz nejsou nutné žádné stavební úpravy, dostačující je zpevněná plocha. Kontejnery se připojí pomocí pětikolíkové zástrčky ke zdroji elektrické energie s parametry 400 V, 50 Hz. Manipulace s kontejnery pro mokrý odpad je stejná jako u běžných kontejnerů, tzn. vytažením za hák na přepravní vozidlo. Výrobce jako zvláštní příslušenství nabízí i hák na straně výklopných dveří, ten však slouží výhradně pro snadnější manipulaci.

ŠIROKÁ NABÍDKA

Samolisovací kontejnery PRESTO nejsou jediným výrobkem firmy KAMPWERTH Umwelttechnik GmbH & Co. KG v německém Bad Laeru. Nabídka strojů a zařízení obsahuje také stacionární lisy s odpojitelnými kontejnery, horizontální balíkovací lisy na papír, PET lahve a fólie, šnekové lisy na PET lahve, zařízení na drcení starých dřevěných palet, nábytku apod., odvodňovací lisy a další.

Všechny tyto výrobky díky každodennímu ověřování v praxi při současném použití nejnovějšího technického vývoje vyhovují nejvyšším nárokům jak z hlediska ekonomického, tak i z hlediska ekologického.

Výrobky PRESTO již našly své uplatnění ve všech zemích Evropy. Česká firma BRIKLIS, spol. s r.o., v Malšicích u Tábora, tradiční výrobce briketovacích lisů na lisování spalitelných odpadů a kovových špon, je výhradním zástupcem firmy KAMPWERTH na českém a slovenském trhu.

Ing. Antonín Kupsa

www.briklis.cz

 

Konstrukce samolisovacího kontejneru PRESTO vychází z principu kyvadlového štítu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *