18.03.2021 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lidé z okraje Plzně chtějí pomáhat s úklidem lesa, pomůže jim obvod

Centrální plzeňský obvod umístí ve své okrajové části Nová Hospoda takzvané Pytlomaty. Místní lidé chtějí pomoci s úklidem lesa, kde je poslední dobou stále víc odpadků. V pytlomatu najdou rukavice a pytle na odpad, který mohou sbírat třeba při procházce lesem a pak ho nechat u pytlomatu. Obvod sesbíraný odpad odveze, řekl starosta třetího obvodu David Procházka (ANO). Akce potrvá do konce března.

S nápadem pomoci při úklidu přišli místní lidé, kterým vadí přibývající odpadky v lese u jejich domovů. Nabídli se, že les budou sami uklízet. "Jsme si vědomi toho, že les patří soukromému majiteli, v jehož silách ale není udržovat tam pořádek. Takže chceme vyjít vstříc jak rodinám s dětmi, které do lesa chodí na procházky a čerpat energii na čerstvém vzduchu, tak vlastníkovi lesa. Budeme rádi, když se místní lidé do výzvy zapojí a pomohou zlepšit prostředí, ve kterém žijí," řekl starosta.

Podle jedné z místních žen v lese mezi Novou Hospodou a Vejprnicemi za poslední rok výrazně přibylo lidí, kteří se tu procházejí, ale také odpadu, který nechávají za sebou. "Vzhledem k tomu, že příroda je jedno z mála míst, kam se nyní smí a kde všichni můžeme čerpat tolik potřebnou energii pro zvládnutí této náročné doby, myslím, že bychom ji neměli ničit a třeba jí i projevit nějakou péči například tím, že vysbíráme nepořádek, který tam lidé nanosili," napsala obyvatelka Nové Hospody obvodní radnici.*

Obvod připravil tři místa s pytlomaty. Do konce března se bude sesbíraný odpad odvážet třikrát týdně.

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down