Liberec likviduje s pomocí vězňů velkou skládku u letiště, žili tam bezdomovci

Liberec za pomocí vězňů z místní věznice postupně likviduje velkou černou skládku v lesíku u letiště, kde bývalo stanové městečko lidí bez domova a závislých na drogách. Nyní je toto místo po předchozím požáru opuštěné. Na území stotisícového města jde asi o největší černou skládku, zlikvidovat se ji zatím podařilo zhruba z třetiny. Sesbírané odpady zaplnily dosud šest kontejnerů, řekla mluvčí radnice Jana Kodymová.

V lesíku u letiště zřejmě žilo až 12 lidí, měli zde improvizované přístřešky, umyvadla, zemní vanu, několik kamen. "Je tam všechno možné, od kusů nábytku, přes nádobí, po elektrospotřebiče nebo hračky. Hodně drobného odpadu, a ještě k tomu celá plocha zřejmě vyhořela. Našly se tam i různé typy dokladů – parkovací karty, nejrůznější věrnostní karty do obchodů nebo kreditní karta. Našlo se zde i mnoho injekčních stříkaček," řekla Kodymová.

V Liberci to není jediné místo, kde městu při úklidu pomáhají vězni z místní vazební věznice. "V letošním roce se již několik desítek odsouzených podílelo například na čištění koryta a propustí Jizerského potoka, dalším čištění prostoru budoucího lesoparku ve Fibichově ulici nebo plošného úklidu včetně likvidace několika starých ležení od lidí bez domova v Ruprechtickém lesíku," uvedla mluvčí radnice. Vězně využívá radnice i při rekonstrukci dětského hřiště v Kateřinkách.

-čtk-

Foto: Město Liberec

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down