LG investuje v Michiganu 1,7 mld. USD na rozšíření závodu výroby baterií

Jihokorejský výrobce baterií pro elektromobily LG Energy Solution v americkém státě Michigan investuje 1,7 miliardy dolarů (38,1 miliardy Kč) do rozšíření svého závodu. Do roku 2025 zde přibude 1200 pracovních míst, oznámila dnes firma. Společnost zvažuje zřídit další závody na jihovýchodě USA, v Polsku a Číně, napsala agentura AP s odvoláním na dokument, v němž firma žádá místní správu o subvence.

Michiganský závod LG se nachází ve městě Holland, zhruba 250 kilometrů západně od Detroitu. Projekt získal státní dotaci 56,5 milionu dolarů a dvacetiletou daňovou úlevu 132,6 milionu dolarů. LG v Hollandu působí od roku 2009, ve státě Michigan pro ni pracuje 1500 lidí. Plánuje ve městě u Michiganského jezera postavit několik nových budov o celkové rozloze zhruba 13 hektarů.

Jihokorejská společnost má společné podniky s automobilkami General Motors a Stellantis. S první z nich staví závody v amerických státech Michigan, Ohio a Tennessee. Stellantis nepotvrdila zprávy, že společně s LG postaví továrnu na baterie v Ontariu.*

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down