Kroměřížská radnice připravuje první dražbu autovraků odtažených z ulic města

Kroměřížská radnice připravuje první dražbu autovraků odtažených z ulic města. Díky novele zákona o pozemních komunikacích z nich od roku 2020 zmizelo zhruba 100 odstavených automobilů. Každé z vozidel blokovalo parkovací místo, které je nyní volné pro občany, uvedla místostarostka Daniela Hebnarová (ODS).

Většinu z vraků podle ní odstranili po výzvě sami provozovatelé, odtaženo bylo v letech 2020 a 2021 jen 19 vozidel. "Prvních 14 z nich půjde již na začátku října do dražby," uvedla místostarostka.

Dražba se uskuteční 4. října od 10:00 v areálu Kroměřížských technických služeb (KTS) v Kaplanově ulici. "K mání budou vozidla Škoda Felicia, Škoda Octavia, Ford Focus, Ford Mondeo, Peugeot 205, Peugeot 308, Renault Clio, Fiat Marea a Opel Agila. Jejich vyvolávací cena se pohybuje od 400 korun do 2000 korun. Prohlídka automobilů se uskuteční v den dražby od 9:15 do 9:45 v areálu KTS," uvedl mluvčí radnice Jan Vondrášek. Více informací je na webu.

O zbylých pět z 19 odtažených vozidel projevili zájem provozovatelé, město proto tyto automobily do dražby dát nemůže. Radnice však pokračuje v odstraňování vraků z ulic města i letos. "Dosud bylo v tomto roce nahlášeno 23 vozidel. Šest si odtáhli sami jejich provozovatelé. U tří vozidel bylo zjištěno, že provozovatel zemřel, město tak musí počkat na výsledek dědického řízení. U ostatních automobilů byl provozovatel vyzván k jejich odstranění a nyní čekáme, až uplynou všechny zákonem dané lhůty, abychom případně mohli vozidlo odtáhnout do areálu KTS," uvedla vedoucí radničního odboru občansko-správních agend Ivana Bukovská.

Provozovatelé odtažených vozidel mají tři měsíce na to, aby si je z areálu KTS vyzvedli. "Někteří tak učinili a zaplatili technickým službám náklady na odtažení. Pokud si provozovatel auto nevyzvedne tři měsíce od doručení oznámení, může silniční správní úřad rozhodnout o prodeji vozidla v dražbě. V případě, že se auto kvůli nulové hodnotě prodat nepodaří, čeká vrak likvidace," doplnil Vondrášek.

Nahlásit lze vozidlo, které má nejméně půl roku propadlou technickou kontrolu. Jeho provozovatel má dva měsíce od doručení výzvy na to, aby auto sám odstranil, nebo ho podrobil technické prohlídce. Pokud se tak nestane, město vrak odstraní samo.*

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down