Kraj je proti skladování kalů

Společnost Geosan Group chce palivo vyrobené z ropných lagun v Ostravě dočasně skladovat přímo v areálu bývalé chemičky Ostramo. V rámci jednání o integrovaném povolení žádá kraj, aby vyrobené palivo do maximálního množství 100 000 tun mohl v areálu uložit, a to nejdéle na 18 měsíců od doby, kdy se...

Společnost Geosan Group chce palivo vyrobené z ropných lagun v Ostravě dočasně skladovat přímo v areálu bývalé chemičky Ostramo. V rámci jednání o integrovaném povolení žádá kraj, aby vyrobené palivo do maximálního množství 100 000 tun mohl v areálu uložit, a to nejdéle na 18 měsíců od doby, kdy se začne zpracovávat zbývající množství ropných kalů. Produkt z lagun se jako palivo nyní odváží na skládku v Litvínově a následně má být spáleno v cementárně v Čížkovicích. Proti spalování však protestují obyvatelé i ekologické organizace.


Kraj však zřejmě takové skladování neumožní, řekl ČTK náměstek hejtmana Miroslav Novák (ČSSD). „Zbavíme se sice zapáchajících lagun, ale způsobili bychom si další ohnisko prašnosti,“ uvedl. Dodal, že i vyrobený produkt není zcela homogenní materiál, který by odolával povětrnostním vlivům.

 

Společnost Geosan Group tvrdí, že pokud vyrobené palivo nebude moci být v areálu uskladněno, posune se termín dokončení této části sanace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *