Kovohutě zvyšují výkupní ceny

Ekologický servis výkupu olověných baterií poskytují Kovohutě Příbram, a. s., od ledna 1998 nepřetržitě 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Kovohutě tak chtějí motivovat občany z Příbrami a okolí, aby v rámci úklidů a nejen nich, vyčistili své sklepy, garáže a sklady a dovezli staré autobaterie k...

Ekologický servis výkupu olověných baterií poskytují Kovohutě Příbram, a. s., od ledna 1998 nepřetržitě 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Kovohutě tak chtějí motivovat občany z Příbrami a okolí, aby v rámci úklidů a nejen nich, vyčistili své sklepy, garáže a sklady a dovezli staré autobaterie k řádnému ekologickému zpracování. Za dobu fungování této služby se na vrátnici firmy vykoupilo přes 3 tuny tohoto odpadu, což představuje v přepočtu (15 kg/ks) asi 200 kusů baterií pro osobní automobily. Od srpna se zvýšily výkupní ceny olověných baterií pro občany o téměř 15 %.

Na vrátnici probíhá také zpětný odběr baterií-suchých článků (tužkové, „buřty“, atd.), sběr zinko-uhlíkových baterií či polypropylenu. Společnost také vykupuje a recykluje další odpady z autovraků – autokatalyzátory, kabely, cívky či plošné spoje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *