Kovohutě Příbram se staly akcionářem EKOVUK

Společnost Kovohutě Příbram nástupnická, a. s., se stala dne 21. srpna 2012 akcionářem ve firmě RECYKLACE EKOVUK, a. s. Zatím mají Kovohutě 60% podíl, připravuje se 100% vlastnictví. Novým předsedou představenstva RECYKLACE EKOVUK je Petr Janda, který je současně ředitelem kovohuťské divize...

Společnost Kovohutě Příbram nástupnická, a. s., se stala dne 21. srpna 2012 akcionářem ve firmě RECYKLACE EKOVUK, a. s. Zatím mají Kovohutě 60% podíl, připravuje se 100% vlastnictví. Novým předsedou představenstva RECYKLACE EKOVUK je Petr Janda, který je současně ředitelem kovohuťské divize Elektroodpad. Nová provozovna je v Příbrami v areálu Kovohutí, kde se ekologicky zpracovávají svítidla a světelné zdroje (zářivky, úsporky, výbojky či zařízení pro šíření či řízení osvětlení; dále také klasické žárovky). Tyto aktivity synergicky doplňují zpracovací možnosti divize Elektroodpad.


Tržby společnosti Kovohutě v loňském roce překročily 2 miliardy Kč, s meziročním nárůstem o půl procenta. Jde o druhé nejvyšší tržby v historii. Výše tržeb byla přitom negativně ovlivněna převedením určitých obchodů z klasického systému nákup-prodej na přepracování, kdy si rozhodující zákazníci sami dodají olověné baterie a odeberou pak hotové olovo. V roce 2013 se chce společnost více zaměřit na výkup a sběr odpadů na Příbramsku a okolí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *