Kovohutě Příbram hlásí třetí největší tržby ve své historii; mimo jiné díky recyklaci

Tržby společnosti v roce 2019 dosáhly 2,774 miliardy Kč. Jde o třetí nejvyšší tržby v historii. Na uvedených prodejích se podílely zejména divize Recyklace olova a Drahé kovy, uvedl podnik v tiskové zprávě.

Pracovníci podniku v roce 2019 vyrobili znovu přes 50 tisíc tun rafinovaného olova, což představuje téměř 54 tisíc tun surového olova, a také jeho slitin. Pro ekologickou recyklaci bylo vykoupeno celkem přes 76 tisíc tun olověných odpadů, zejména pak olověných baterií.

„Hutníci vyrobili od roku 1311 do konce roku 2019, tedy za více než 708 let, celkem 1,98 milionu tun olova a necelých 5,272 tisíce tun stříbra ve všech příbramských hutích v historii zdejšího hutnictví. Jubilejní dvoumiliontou tunu olova bychom měli vyrobit letos na přelomu května a června 2020,“ dodal manažer marketingu společnosti Miroslav Jarolímek.

Hutnický závod zpracovává odpady s obsahem olova a cínu, vyrábí olovo, jeho slitiny a další výrobky jako třeba pájky, střelivo, plechy atd. Dále je zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů jako zlato, stříbro, palladium, platina nebo rhodium, a elektroodpadu včetně osvětlovacích zařízení. Na vrátnici funguje nepřetržitě v rámci ekologických služeb výkup olověných baterií, sběrné místo elektroodpadu a zpětný odběr baterií-suchých článků.*

(red)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down