Kompostéry i do školek a škol

Jihlavské mateřské a základních školy chtějí rozšířit výchovu dětí k zodpovědnému nakládání s odpady. Několik školských zařízení získalo od města jako dar na padesát kompostérů. "Biologicky rozložitelného odpadu je v popelnicích stále ještě mnoho, což zatěžuje celý odpadový systém. Každá osvěta je...

Jihlavské mateřské a základních školy chtějí rozšířit výchovu dětí k zodpovědnému nakládání s odpady. Několik školských zařízení získalo od města jako dar na padesát kompostérů.

„Biologicky rozložitelného odpadu je v popelnicích stále ještě mnoho, což zatěžuje celý odpadový systém. Každá osvěta je dobrá a děti přenášejí svoje návyky v třídění odpadů ze školek a škol do domácností, dohlížejí v tom na svoje rodiče a prarodiče. Bude dobré, když děti ve škole uvidí, jak se s bioodpadem má zacházet,“ řekl k rozhodnutí rady primátor Jaroslav Vymazal.

Jihlava také letos nechala vyrobit 500 kusů dřevěných kompostérů, které obyvatelům nabízí za poloviční cenu, po roce je město uživatelům daruje. Zhruba polovina kompostérů už je rozebrána.

Svoz bioodpadu v městech se spojuje s informační kampaní mezi školními dětmi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *