Kompostárna pro mikroregion

Obec Morkovice-Slížany na Kroměřížsku připravuje v příštím roce stavbu kompostárny, která by měla být umístěna za městem na bývalém letišti. Náklady činí 5,5 milionu korun, radnice hodlá získat 90 procent této sumy z fondů Evropské unie. Kompostárna bude poté sloužit celému mikroregionu Morkovsko....

Obec Morkovice-Slížany na Kroměřížsku připravuje v příštím roce stavbu kompostárny, která by měla být umístěna za městem na bývalém letišti. Náklady činí 5,5 milionu korun, radnice hodlá získat 90 procent této sumy z fondů Evropské unie. Kompostárna bude poté sloužit celému mikroregionu Morkovsko.

Kompostárna bude schopna zpracovat téměř 1500 tun zeleného odpadu ročně a kompost budou obce využívat na údržbu veřejné zeleně. Součástí projektu je totiž také nákup a bezplatné zapůjčení zhruba 500 kompostérů do domácností mikroregionu.

Moderní odpadová centra za evropské peníze nyní ve Zlínském kraji chystá nebo už dokončilo hned několik obcí a měst. Sběrný dvůr za 18 milionů korun před nedávnem postavila například Napajedla na Zlínsku a podobný projekt společně chystají i města Rožnov pod Radhoštěm a Zubří v okrese Vsetín. Výstavbu kompostárny plánuje jako součást druhé etapy projektu logistického centra odpadů v celkové hodnotě téměř 77 milionů korun i Vsetín.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *