26.10.2022 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kolektivní systém Eltma úspěšně získal oprávnění

Dovolujeme si oznámit, že kolektivní systém Eltma na základě žádosti a splnění všech zákonem daných náležitostí, obdržel 19. 9. 2022 oprávnění k provozu kolektivního systému pro skupiny pneumatik 1 až 5. Oprávnění je vydáno na dobu neurčitou a opravňuje společnost k zastupování výrobců a dovozců pneumatik v ČR, a to zcela dle zákona o výrobcích s ukončenou životností 542/2020 Sb..

Kolektivní systém ve své žádosti prokázal splnění náročných podmínek, které zákon nově stanovil, a to hlavně širokou dostupnost míst zpětného odběru pneumatik, dostatečné informování konečných uživatelů o správném nakládání s opotřebovanými pneumatikami a také finanční a provozní stabilitu, kterou kolektivní systém prokazuje již od roku vzniku, tedy od roku 2016.

V náročném roce 2021 se kolektivnímu systému podařilo plnit povinnosti nad rámec platné legislativy. Kolektivní systém disponuje téměř 3600 místy zpětného odběru, kam mohou koneční uživatelé bezplatně pneumatiky odevzdat. Sběrná síť se rozšířila v rámci plnění povinné dostupnosti také o městské a obecní sběrné dvory. Široká síť dopomohla k vysbírání bezmála 52 000 tun opotřebovaných pneumatik. Trend je vzrůstající oproti loňskému roku, což značí brzký návrat na hodnoty z doby před pandemií. Minimální úroveň zpětného odběru stanovená legislativou pro rok 2021 ve výši 70 % byla kolektivním systémem opět překonána – vysbíral téměř 83 % pneumatik, které jeho účastníci uvedli na trh. V roce 2021 přibylo rekordních 94 nových účastníků a ke konci roku jsme evidovali 182 společností, které se rozhodly plnit své povinnosti s jediným autorizovaným kolektivním systém, tedy v principu transparentnosti a nediskriminace, a v neposlední řadě řádně v souladu s legislativou. Kolektivní systém Eltma je jediný autorizovaný kolektivní systém, který zajistí všem výrobcům a dovozcům pneumatik plnění povinností daných legislativou. Společně vytváříme lepší svět. www.eltma.cz *

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down