Klatovy staví areál odpadového hospodářství

V Plzeňském kraji vzniká na okraji města Klatovy unikátní centrum odpadového hospodářství. Na necelých dvou hektarech vznikne do dubna 2013 sběrný dvůr na domovní odpady, který poslouží také integrovaným obcím. Díky ostré konkurenci stavebních firem, které mají málo zakázek, si vyžádá polovinu...

V Plzeňském kraji vzniká na okraji města Klatovy unikátní centrum odpadového hospodářství. Na necelých dvou hektarech vznikne do dubna 2013 sběrný dvůr na domovní odpady, který poslouží také integrovaným obcím. Díky ostré konkurenci stavebních firem, které mají málo zakázek, si vyžádá polovinu nákladů. ČTK to řekl místostarosta Klatov Václav Chroust. „Původně byly projektované náklady 32,3 milionu korun. Vítězná firma z 21 přihlášených ho ale vybuduje za polovinu,“ dodal. Z toho 85 procent uhradí operační program Životní prostředí a stát. Město „vysoutěžilo“ výrazně levněji také nakladač odpadu pro areál. Místo rozpočtované ceny 3,2 milionu ho pořídí za 1,4 milionu Kč. Druhou etapou za deset milionů Kč, která by měla skončit v roce 2015, má být stavba administrativního a technického zázemí, garáží pro techniku a kompostárny, která také žádá o dotace EU.


Městská skládka zůstane v sousedních Štěpánovicích. Její životnost, která je spočítána při dosavadním objemu odpadu minimálně na 12 let, podle místostarosty nejvíce ovlivní stavba spalovny komunálního odpadu v Chotíkově. Klatovy už byly osloveny, že by tam mohly dodávat.

Díky soutěži se podařilo pořídit nakladač o polovinu levněji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *