Kladno spustilo pilotní projekt komunitního kompostování

Kladno zapůjčilo dvě nádoby pro komunitní kompostování, jde o pilotní projekt. Městská komise pro životní prostředí podpoří i rozmístění dalších, informovala v tiskové zprávě mluvčí města Lucie Steinerová. Podle kladenského radního Petra Soudka (za Kladeňáci) se komunitní kompostování ve městě bude postupně rozšiřovat a zájem o kompostéry poroste.

Nové komunitní kompostéry poslouží vždy skupině obyvatel, každý kompostér má určeného správce. "Jeden z kompostérů je umístěn blízko vchodu č.p. 717 v ulici Dr. Foustky a druhý u budovy Tepa v ulici Fráni Šrámka. Se zájemci o jejich provozování jsme podepsali smlouvu, která definuje pravidla kompostování, a předali klíče. Proškolení budou i ostatní členové komunity," uvedl primátor Dan Jiránek (ODS).

Zájemci o provoz kompostéru museli splnit několik podmínek, například navrhované místo pro nádobu na kompostování nesmí nikomu překážet, kolem ní by měl být dostatečný prostor na manipulaci s materiálem a místo by mělo zajistit zapojení minimálně deseti domácností z okolí. Náklady na pořízení a umístění dvou kompostérů ve výši 30 000 korun hradí radnice.*

(ČTK)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down