Kladno recykluje

Baterie se u nás začaly systematicky sbírat v roce 2002, kdy zahájila svoji činnost organizace ECOBAT. V současné době je u nás zřízeno téměř 17 000 míst zpětného odběru. Češi v loňském roce nasbírali více než 16 milionů přenosných baterií o váze 921 tun. Z toho obyvatelé Kladna odevzdali celkem...

Baterie se u nás začaly systematicky sbírat v roce 2002, kdy zahájila svoji činnost organizace ECOBAT. V současné době je u nás zřízeno téměř 17 000 míst zpětného odběru.

Češi v loňském roce nasbírali více než 16 milionů přenosných baterií o váze 921 tun. Z toho obyvatelé Kladna odevzdali celkem 3261 kg, což je bohužel dvakrát méně než celostátní průměr. Město se proto zapojilo do unikátního projektu „Kladno recykluje“, který je zaměřen na rozšíření sběrné sítě pro použité baterie. Ve spolupráci s neziskovou organizací Ecobat a firmou MPS instalovalo na polovinu zelených kontejnerů speciální žluté boxy přímo určené ke sběru vysloužilých přenosných baterií. Tím se počet sběrných míst na území města rozšíří na 137.

Obsah žlutých schránek bude jednou měsíčně odvážet speciální vůz do společnosti SKS Kladno-Dubí ke zpracování na třídicí lince. Celý projekt je finančně podporován komisí Rady města Kladna pro životní prostředí.

Třídění baterií podpořil náměstek primátora Kladna Vojtěch Volf (vlevo). Na snímku s ředitelem Ecobatu Petrem Kratochvílem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *