Kdo vyhrál křišťálovou popelnici?

Pátý ročník celostátní soutěže obcí "O křišťálovou popelnici" za rok 2008 získalo město Český Brod, druhé místo obsadil Jeseník, který byl v loňském roce na první příčce. Třetí místo patří Novému Městu na Moravě. Vítězná obec získala šek na 100 tisíc korun a její jméno je vyryto na...

Pátý ročník celostátní soutěže obcí „O křišťálovou popelnici“ za rok 2008 získalo město Český Brod, druhé místo obsadil Jeseník, který byl v loňském roce na první příčce. Třetí místo patří Novému Městu na Moravě. Vítězná obec získala šek na 100 tisíc korun a její jméno je vyryto na putovní Křišťálové popelnici.

V soutěži jsou obce hodnoceny podle dosažených výsledků a míry aktivity v oblasti nakládání s komunálním odpadem, a to především v tříděném sběru využitelných složek odpadů. Do hodnotících kritérií spadá také hospodaření s odpady pro občany a jejich informování o odpadovém hospodářství na území obce. Do této soutěže jsou automaticky zařazeny všechny obce, které jsou zapojeny do systému EKO-KOM. Hodnocení obcí se provádí především na základě údajů poskytovaných obcemi systému EKO-KOM v rámci jejich pravidelného výkaznictví.

K vyhodnocení byly použity údaje za rok 2008, kdy bylo do systému EKO-KOM zapojeno 5 791 obcí (cca 10,1 mil. obyvatel, což je 98 % české populace).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *